Tepenin Uşakları izle | Filmi Full HD Tek izle! · zFilmizle.com

Tepenin Uşakları Filmi Full HD izle

Film 20 saniye sonra başlayacak.

Filme Ait Diğer Bilgiler

Senaryo:
IMDB: 5,0

Yapım Yılı:
Süresi: 1 Saat 38 Dakika
1980’li yıllarda yaşam süren genç Trabzonlu Hikmet, hayatına devam ettiği Trabzonun şirin köyünde platonik bir aşk yaşamaktadır. Sevdiği kıza karşı bunu açıklayamadığı gibi, kendi içinde 5 yıl gibi bir süredir sır gibi saklamaktadır. Hikmet, kış ayları geldiğinde okula gitmekte, yaz aylarında ise babası yurt dışında çalıştığı için çobanlık yaparak annesine yardımcı olmaktadır. Almanya’da bulunan babasının eksikliğini annesine hissettirmek istemez. Uzun bir süredir içerisinde beslemiş olduğu aşk içine sığmaz düzeye gelir. Kendi kendini yemeye başlayan bu hissi nasıl tatmin edebileceğinin yollarını bulmak istemektedir. Ancak yine de sevmiş olduğu kişi bir ağa kızıdır. Köyün ileri gelenlerinden Sabri ağanın kızına aşık olan Hikmet, bundan dolayı gerektiği şekilde açılma cesaretini içinde toparlayamaz. Bu konu üzerinde yakın arkadaşı Mecnun ile konuşmalar yapar. Kendisine bir kaç taktik veren Mecnun, artık Züleyha’ya açılmasının zamanının geldiğini söyler. Ancak yaşanacaklar hiçte kendisinin sandığı kadar kolay şekilde gelişmez. İçerisinde esmiş olan aşk rüzgarlarına Züleyha’dan karşılık gelecek midir?

Oyuncular

Adem Eraydin, Ayse Öztürk, Koral Koç, Özgül Arslan, Özgül Saral, Samet Karahasanoglu, Selahattin Çakir, Vahide Eraydin

Yorumlar

  1. Ekrem dedi ki:

    Özgül Saral’ın en iyi oyunculuk sergilediği filmlerden birisidir bence Tepe’nin Uşakları. Daha önce kısa reklam filmlerinde ve bir kaç dizide fark etmiştim. Elinden tutulursa iyi yürüyecek oyuncularımızdan.

  2. Şafak dedi ki:

    Yerli filmler arasında nadiren de olsa Tepenin Uşakları gibi muhteşem filmler çıkabiliyor. Adminlerden ricam yerli filmler kategorisini biraz daha canlı tutmaları şeklinde olacak.