Matrix Filmi izle · 1999 Filmi TR Dublaj ve Altyazılı Full HD izle · zFilmizle.com

Matrix Filmi Full HD izle

Film 20 saniye sonra başlayacak.

Filme Ait Diğer Bilgiler

IMDB: 8.7

Yapım Yılı:
Gişe Geliri: $463.517.383
Süresi: 2 Saat 16 Dakika
Matrix Thomas A. Anderson iki farklı hayat yaşayan bir karakterdir. Gündüzleri sıradan bir bilgisayar programcısı iken geceleri Neo adı ile bilinen bir bilgisayar korsanına dönüşmektedir. Neo her zaman gerçekliği sorgulayan biri olmuştur ancak gerçek onun hayal gücünün çok daha ötesindedir. Morpheus efsanevi bir bilgisayar korsanıdır ve hükumete göre de terörist olarak kabul edilmektedir. Neo, Morpheus ile temasa geçtiğinde polislerin radarına girecektir. Matrix filmi konusu bakımından eşsiz bir filmdir. Filmin yönetmenleri Lana Wachowski ve Lilly Wachowski’dir. Lana Wachowski ve Lilly Wachowski aynı zamanda filmin senaryosunun da yazarlarıdır. Başrollerinde Keanu Reeves, Laurence Fishburne ve Carrie-Anne Moss gibi oyuncular olan film 4 dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Yorumlar

 1. Betül dedi ki:

  Biraz eski de olsa Matrix hem senaryo hem de kurgu olarak dünyanın en iyi filmlerinden birisi diyebilirim. Keanu Reeves de oyunculuğu ile filmin hakkını vermiş. Birazdan tekrar izleyeceğim. Teşekkürler..

 2. Suat dedi ki:

  Unutamayacağım ve en çok zevk alarak izlediğim filmlerden bir tanesidir. Uzun zaman önce Mask diye bir filmi izlemiştim sinemada daha sonra bu filme iki kere gittim. Devamı çok gelir diye düşünmüştüm ama belirli bir zaman sonra konular çok karıştı.

 3. ahmet dedi ki:

  Gençliğimin filmidir Matrix. Özellikle de 2. filmini çok beğenmiştim. Sinemada gösterimdeyken 4 kez gitmiştim. 3. yani son filmde ise biraz hayal kırıklığı yaşadım. Fakat yine de efsane filmler arasına girmiştir.

 4. Saffet dedi ki:

  Matrix, gençliğimin efsane filmi. Aradan kaç sene geçmiş ama halen tv de gördüğümde yeni izliyormuş gibi heyecanlanıyorum. İzlemeyen yoktur ama eğer varsa da kesinlikle tavsiye ederim.

 5. metin türksoy dedi ki:

  Herkesin kendize özgü film beğenisi vardır. Herkesin bir en sevdiği film vardır. Benim için de matrix apayrı bir yere sahip. Film vcd olarak askerdeyken bize geldi gazinoda izlemiştik. Hayatımda en çok etkilendiğim film bu oldu.

 6. Doğukan dedi ki:

  Gençliğimin efsane filmi Matrix. O zamanlarda bu tarz konular olmadığından ötürü film acaip tutmuştu. Elbette oyuncuların performansını söylemiyorum bile… Aradan kaç sene geçmiş halen tekrar tekrar sıkılmadan izleyebiliyorum.