Ateş Böceklerinin Mezarı izle · (Hotaru no haka) 1988 Filmi TR Dublaj ve Altyazılı Full HD izle · zFilmizle.com

Ateş Böceklerinin Mezarı Filmi Full HD izle

Film 20 saniye sonra başlayacak.

Filme Ait Diğer Bilgiler

IMDB: 8.5

Yapım Yılı:
Gişe Geliri: $1.540.320
Süresi: 1 Saat 29 Dakika
Ateş Böceklerinin Mezarı filmi 14 yaşındaki Seita ve 4 yaşındaki kız kardeşi Setsuko’nun yaşadığı zorlukları anlatmaktadır. Film II. Dünya Savaşı döneminde geçmektedir. Seita ve Setsuko’nun babaları bir askerdir. Çocuklar ve anneleri birlikte yaşarlarken bir Amerikan hava saldırısı sırasında çocuklar annelerini kaybederler. Babaların da yanlarında olmaması sebebiyle bir akrabalarında yaşamak zorunda kalırlar. Bir süre teyzelerinin evinde yaşarlar ancak burada kötü bir muameleyle karşı karşıya kalmışlardır. Bu sebeple burada da yaşamak istemezler ve teyzelerinin evinden kaçarlar. Özellikle böyle zor bir dönemde sokakta kalan çocukları bundan sonra daha da zor günler beklemektedir. Artık sokaklarda açlık, sefillik ve kan kokularının arasında yaşamlarını devam ettirmek zorundadırlar. Savaşın kötü yönünü çok etkileyici bir şekilde gösteren film birçok ödül kazanmıştır.

Oyuncular

Tsutomu Tatsumi, Ayano Shiraishi, Yoshiko Shinohara, Akemi Yamaguchi, Tadashi Nakamura, Marcy Bannor, Shelley Calene-Black, Luci Christian, Shannon Conley, Justin Doran, Crispin Freeman, Adam Gibbs, Dan Green, Amy Jones, Susan O. Koozin, George Leaver, David Matranga, Rob Mungle, Emily Neves, Corinne Orr, Sam Roman, Blake Shepard, J. Robert Spencer, Nick Sullivan, Veronica Taylor, David Wald, Andrew Love,

Yorumlar

  1. melahat dedi ki:

    Savaşın kötü yanları demek bence yetersiz kalır. Hadi düşmanlar böyle zarar veriyor, peki kötü komşu ve akrabanın verdiği zarar. Onlarda savaşta bile zarar veriyor da iyi günde zarar vermiyor mu?